ALU weet nettowinst in Q4 te verbeteren naar 271 mln euro

Nieuws Algemeen Frankrijk 6 FEB 2015
ALU weet nettowinst in Q4 te verbeteren naar 271 mln euro

Alcatel-Lucent heeft over het vierde kwartaal van 2014 zijn omzet met zes procent jaar-op-jaar zien dalen naar 3,68 miljard euro. Exclusief wisselkoerseffecten en de impact van het schrappen van onrendabele managed service-contracten steeg de kwartaalomzet met twee procent.

De netwerkdivisie wist een omzetgroei van één procent te realiseren naar 1,8 miljard euro, met name door groei bij IP-routeer systemen.  De verkoop van toegangsapparatuur zakte in, de omzet kwam 11 procent lager uit op 1,87 miljard euro. Draadloze apparatuur zakte negen procent weg in omzet, bedrade toegangsapparatuur drie procent. De omzet uit managed services daalde 50 procent naar 96 miljoen euro.

De brutomarge steeg naar 34,7 procent in Q4, terwijl de aangepaste operationele marge van 7,8 naar 7,7 procent jaar-op-jaar daalde. De nettowinst verbeterde sterk en kwam op 271 miljoen euro uit, tegen 134 miljoen euro in Q4 van 2013. Oorzaken waren lagere financieringslasten en hogere belastingvoordelen. De vrije kasstroom kwam exclusief herstructureringskosten uit op 420 miljoen euro, tegen 550 miljoen euro een jaar eerder.

Alcatel-Lucent liet weten dat het goede vooruitgang boekt met zijn herstructurering onder de naam Shift Plan. Al 70 procent van de voorziene 675 miljoen euro aan jaarlijkse besparingen zijn gerealiseerd. Alcatel-Lucent houdt vast aan de verwachting dat het in 2015 weer een positieve vrije kasstroom zal genereren, na een negatieve kasstroom van 420 miljoen euro in 2014.

De netto kaspositie van het concern kwam uit op 326 miljoen euro eind december 2014, tegen een netto schuldpositie van 132 miljoen euro op 30 september. Alcatel-Lucent wil de kosten verder verlagen door een aanpassing in de pensioenvoorziening voor te stellen aan 32.000 gepensioneerde A-Lu medewerkers in de VS.

Categorieën:

Regio's:

Gerelateerde artikelen