Amazon Prime wil meer geld stoppen in mainstream film-aanbod

Nieuws Algemeen Wereld 19 JAN 2018
Amazon Prime wil meer geld stoppen in mainstream film-aanbod

Amazon wil meer geld vrijmaken om blockbuster-films op te nemen in Amazon Prime Video. Dat meldt Reuters. De streaming videodienst bood tot nu toe vooral arthouse (Indie) films aan, naast veel zelf geproduceerde series en programma's. Dergelijke films kosten meestal rond de vijf miljoen dollar in rechten. Nu wil Amazon ook mikken op meer mainstream films die in de 50 miljoen dollar range voor rechten vallen.

 Amazon Prime wilde volgens Reuters eerst een naam vestigen met films die veel in de prijzen vielen - zoals op het Sundance Film Festival waar ook Netflix rechten voor 'high profile' films kocht. Nu wil het echter ook meer commerciële producties aantrekken om zo meer gebruikers voor de sVOD-dienst binnen te halen. Amazon profileert zich al langer met originele content, zoals de serie 'Man in the High Castle'. 

Overigens is de strategiewijziging niet helemaal nieuw. Zo kondigde Amazon recent al aan dat het de rechten voor Lord of The Rings had binnengesleept. Amazon wil hier een serie van maken. De rechten zouden naar verluidt 250 miljoen dollar gekost hebben.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen