
Apple brengt betaaldienst Apple Pay nog zeker dit jaar naar Europa, melden diverse media. CEO Tim Cook deed de uitspraak tijdens een presentatie in de Apple Store in het centrum van Berlijn.
Apple's NFC betaalsysteem oefent in Amerika steeds meer invloed uit op de markt. Volgens schattingen van analisten activeert 20 tot 30 procent van de iPhone-gebruikers de betaaldienst in zijn of haar nieuwe iPhone 6. Een groeiend aantal banken heeft een overeenkomst met Apple, nodig om de betaaldienst te kunnen activeren.
Apple Pay kan zowel online worden gebruikt als op de winkelvloer. Het aantal winkels met NFC-kassasystemen is nog vrij klein, maar het aantal groeit dit jaar sterk omdat de VS overschakelen op de EMV chip voor hun pinpassen en credit cards. Dat geeft ook contactloos wind in de zeilen.
In een aantal Europese landen is de upgrade van EMV naar EMV+NFC al in een ver stadium. In die landen zou Apple Pay in korte tijd een groot aantal activeringen kunnen hebben, mits er genoeg banken mee doen. Over de onderhandelingen komt vrijwel niets naar buiten.