Apple in 2030 CO2-neutraal, nu 9 gigawatt meer schone energie en een verdubbeling van toezeggingen door leveranciers

Nieuws Algemeen Wereld 27 OKT 2021
Apple in 2030 CO2-neutraal, nu 9 gigawatt meer schone energie en een verdubbeling van toezeggingen door leveranciers

Apple heeft vandaag bekendgemaakt dat in de loop van afgelopen jaar het aantal leveranciers dat heeft toegezegd 100 procent schone energie te gaan gebruiken, meer dan verdubbeld is. Daarmee is het bedrijf naar eigen zeggen goed op weg om zijn doel om in 2030 CO2-neutraal te zijn voor alle producten en de hele toeleveringsketen. 175 leveranciers van Apple stappen over op hernieuwbare energie en het bedrijf en de toeleveranciers zullen over de hele wereld meer dan 9 gigawatt schone energie in omloop brengen. Hierdoor wordt jaarlijks meer dan achttien miljoen ton minder CO2 uitgestoten, het equivalent van bijna vier miljoen auto’s minder op de weg. 

Het bedrijf heeft tien nieuwe projecten toegevoegd aan zijn Power For Impact-initiatief, dat over de hele wereld met oplossingen voor schone energie komt. In deze nieuwe projecten wordt hernieuwbare energie geleverd aan gemeenschappen met weinig middelen, waarbij tevens hun economische groei en maatschappelijke ontwikkeling een zetje krijgen.

De operationele kant van Apple draait volgens Apple al helemaal op hernieuwbare energie en in 2030 is elk verkocht Apple-device volgens het bedrijf klimaatneutraal. Na de aankondiging van dit doel vorig jaar heeft Apple naar eigen zeggen niet alleen het aantal leveranciers vergroot dat overstapt op hernieuwbare energie, maar is het ook meer gerecycled materiaal gaan gebruiken in zijn producten. Daarnaast heeft Apple nieuwe projecten opgezet die zich richten op milieu en rechtvaardigheid. In de afgelopen vijf jaar heeft Apple zijn uitstoot van CO2 naar eigen zeggen met 40 procent teruggebracht.

In het kader van het Supplier Clean Energy Program van Apple vergroten 19 leveranciers in de VS, waaronder Solvay, hun gebruik van hernieuwbare energie in de activiteiten voor Apple, en vaak ook daarbuiten. In Europa nemen nu 19 leveranciers aan het programma deel, waaronder STMicroelectronics, dat na zijn toetreding nog eens negen extra projecten is gestart om over de hele linie meer hernieuwbare energie te gebruiken. In China nemen nu al 50 leveranciers deel aan het programma van Apple, die veelal hun eigen lokale oplossingen optimaliseren. In India, Japan en Zuid-Korea doen 31 leveranciers mee, waaronder SK Hynix, een van de eerste Zuid-Koreaanse deelnemers.

Apple past ook nieuwe methoden toe voor het gebruik van gerecycled materiaal, zonder concessies aan de eigen strenge normen. Hiertoe wordt samen met leveranciers gestreefd naar een circulaire economie waarin geen koolstofintensieve mijnbouw meer nodig is en de hulpbronnen van de aarde niet verder worden uitgeput. Apple gebruikt onder meer gerecycled goud, kobalt, aluminium en gerecyclede zeldzame metalen in zijn producten. Door al deze stappen en doordat steeds meer leveranciers overstappen op hernieuwbare energie, wordt de impact op het milieu van de producten van Apple kleiner. Recente mijlpalen zijn een 11 procent kleinere CO2-footprint van de iPhone 13 Pro en een 8 procent kleinere van de 16-inch-MacBook Pro, vergeleken met eerdere generaties.

Apple heeft ook aangekondigd tien nieuwe projecten rondom hernieuwbare energie te gaan ondersteunen via het Power For Impact-programma. Bij het nastreven van zijn klimaatdoelen houdt het bedrijf naar eigen zeggen de blik gericht op gemeenschappen die het meest te lijden hebben onder de klimaatverandering.

Gerelateerde artikelen