
De Belgische overheid verwacht dat de Belgische corona-app midden september klaar is en landelijk uitgerold kan gaan worden. De app is gebaseerd op de Duitse Corona Warn app die alreeds beschikbaar is en in Duitsland al door 15 miljoen mensen is gedownload en geïnstalleerd. De Corona Warn app is sinds vandaag voor heel Europa beschikbaar.
Het gebruik van de Belgische corona-app is vrijwillig. Toestellen van mensen die de app installeren sturen bluetooth signalen uit en zoeken ook naar bluetooth signalen in de omgeving. Op die manier wordt geregistreerd bij welke andere mensen iemand in de buurt is geweest.
Op het moment dat iemand positief wordt getest op corona, krijgt deze de opdracht om via de corona-app een code in te voeren. Vervolgens verstuurt de corona-app anoniem naar alle gebruikers die in contact zijn geweest met de positief geteste persoon een waarschuwing.