Bijna helft van grote bedrijven zet AI in - CBS

News Broadband Netherlands 15 OKT 2021
Bijna helft van grote bedrijven zet AI in - CBS

In 2019 gebruikte 45 procent van de grote bedrijven (meer dan 500 werkzame personen) een of meer Artificial Intelligence-technologieën, meldt het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS). Gemiddeld maakte 12 procent van de Nederlandse bedrijven gebruik van bijvoorbeeld spraakherkenning, machinelearning en patroon- of gezichtsherkenning. De cijfers over het gebruik van AI-technologieën door bedrijven zijn afkomstig uit een enquête onder bedrijven met tien of meer werkzame personen in meerdere sectoren van de economie. 

In de informatie en communicatie zette 34 procent van de bedrijven in 2019 een of meer AI-technologieën in. Ook in de ICT-sector (32 procent) en bij researchinstellingen (28 procent), onderdeel van de bedrijfstak advies en onderzoek, gebruikten bedrijven relatief vaak AI. In andere bedrijfstakken, zoals de horeca, bouw en transport, maakten bedrijven beperkt gebruik van deze technologieën.

Machinelearning in trek

Machinelearning voor data-analyse is de meeste gebruikte vorm van AI-technologie: 6 procent van de bedrijven paste deze technologie toe in 2019. Dit zijn technologieën waarbij data-analyse wordt uitgevoerd door het gebruik van zelflerende algoritmes. Bijna een kwart van de grote bedrijven (500 of meer werkzame personen) zette deze vorm van AI in, tegen 4 procent van de kleine bedrijven (10-20 werkzame personen).

Patroon- of gezichtsherkenning (beelden identificeren) en robotondersteunde procesautomatisering (menselijke handelingen nabootsen, zoals in een geautomatiseerd orderverzamelingssysteem) werd door 4 procent van de bedrijven toegepast.

In de industrie zette 8 procent van de bedrijven robotondersteunende procesautomatisering in. Het was daarmee de meest gebruikte vorm van AI onder industriële bedrijven. In de gezondheidszorg werd spraakherkenning het vaakst gebruikt (6 procent). In alle andere bedrijfstakken was machinelearning het meest gebruikte type AI-technologie in 2019.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen