
Het BIPT heeft de vergunningen voor 900 MHz en 1800 MHz toegewezen voor de periode tussen 27 november 2015 en 15 maart 2021. Belgacom, Mobistar en Base zijn de vergunninghouders.
De wijzigingen markeren het voorlopige einde van de vierde 3G vergunning en het streven van de Belgische overheid om een vierde MNO in de markt te krijgen.
De vierde licentie in de UMTS-band heeft lang op de plank gelegen, totdat zij in 2011 werd gekocht door Telenet Tecteo BidCo, een samenwerking van de kabelbedrijven Telenet, Tecteo en Voo. Bidco maakte ook aanspraak op aanvullende frequenties voor GSM, een blok van 4,2 MHz in de 900-band en een blok van 25 MHz in de 1800-band.
De andere drie operators zouden daarvoor een deel van hun frequenties verliezen, na 27 november 2015. De kabelaars hebben echter besloten om geen netwerk te bouwen en daarom verdeelt het BIPT de gereserveerde frequenties opnieuw.
Belgacom, Mobistar en Base hebben zich eerder dit jaar ingeschreven voor die verdeling. Alle drie hebben ze alleen hun eigen oude frequenties in de 900-band aangevraagd en vervolgens ook gekregen. Er wordt alleen wat geschoven met de kanalen van 200 kHz breed, die als guardband zitten tussen de blokken van de drie operators. Die migratie van vergunningen wordt in 2015 uitgevoerd, voor de datum van 27 november.