
Bosch heeft in Duitsland 5G-frequenties aangevraagd om privé-netwerken op zijn campussen op geselecteerde Duitse locaties te bouwen. Het bedrijf heeft aanvankelijk 5G-exploitatievergunningen aangevraagd voor de fabriek in Stuttgart-Feuerbach en de R&D campus in Renningen.
Bosch is van plan in de loop van 2020 lokale 5G-netwerken te bouwen in samenwerking met geselecteerde partners. Het zal tests uitvoeren in zijn fabriek en op zijn R&D campus in Renningen om 5G voor te bereiden op de productie.
Bedrijven kunnen in Duitsland een aanvraag indienen voor het gebruik van 5G-frequenties in het bereik van 3,7-3,8 GHz op industrieterreinen. Lokale frequenties stellen bedrijven in staat om hun eigen netwerken te bouwen, in plaats van te vertrouwen op telecommunicatieproviders om netwerken te creëren.