Britse veiligheidsdienst NCSC ziet nog geen verbetering in Huawei-security

News Wireless United Kingdom 7 JUN 2019
Britse veiligheidsdienst NCSC ziet nog geen verbetering in Huawei-security

Een topfunctionaris van de Britse veiligheidsdienst GCHQ stelt dat het Chinese technologiebedrijf Huawei geen vooruitgang heeft geboekt sinds het werd gewaarschuwd over zijn beveiligingsproblemen, meldt The Telegraph.

Dr. Ian Levy, technisch directeur van het National Cyber Security Center (NCSC) sprak op een conferentie in Londen op 6 juni. Hij stelt dat GCHQ niet is gerustgesteld over de veiligheid van Huawei-producten. In maart heeft de dienst een kritisch rapport gepubliceerd. Levy waarschuwt dat er zoveel moest worden verbeterd, dat dit waarschijnlijk niet is opgelost na het uitkomen van het rapport.

De directeur gaf aan dat Huawei 'beter moet worden' en dat hij nog steeds wacht op de details over de investeringen van USD 2 miljard die Huawei eind 2018 heeft aangekondigd om technische problemen met zijn producten op te lossen. Niet alleen Groot-Brittannië, maar heel veel landen onderzoeken de netwerkbeveiliging van Huawei in het kader van alle berichtgevingen en waarschuwingen over invloed van de Chinese overheid op het technologieconcern.


 

Gerelateerde artikelen