EC: Qualcomm mogelijk schuldig aan concurrentievervalsing

News General Europe 8 DEC 2015
EC: Qualcomm mogelijk schuldig aan concurrentievervalsing
Qualcomm heeft zich mogelijk schuldig gemaakt aan concurrentievervalsing, zo luidt de voorlopige conclusie van de Europese Commissie in twee onderzoeken. Volgens de commissie heeft de chipmaker mogelijk illegaal betalingen gedaan aan een niet nader genoemde fabrikant van smartphones en tablets om deze exclusief chipsets van Qualcomm te laten gebruiken. Daarnaast zou Qualcomm schuldig zijn aan het onder de kostprijs aanbieden van chipsets om concurrent Icera uit de markt te werken.

De Europese Commissie heeft deze beschuldigingen verwoord in twee zogenoemde Statements of Objections. Qualcomm krijgt nu de mogelijkheid om binnen drie maanden een reactie te geven op de beschuldiging van illegale betalingen en vier maanden op de beschuldiging van het aanbieden van chipsets onder de kostprijs. Daarnaast heeft de chipmaker het recht om in beide gevallen gehoord te worden. 

De Europese Commissie is afgelopen juli gestart met twee formele onderzoeken naar de praktijken van Qualcomm. Volgens Eurocommissaris voor Mededinging Margrethe Vestager heeft het gedrag van Qualcomm mogelijk de concurrentie benadeeld in een sector die van groot belang is voor de economie.

Gerelateerde artikelen