EC wil minimaal 30 procent lokale content VoD-diensten

Nieuws Breedband Europa 6 SEP 2018
EC wil minimaal 30 procent lokale content VoD-diensten

Videostreamingdiensten zoals Netflix en Amazon Prime Video moeten straks minimaal 30 procent van hun content in de EU uit lokale producties laten bestaan. De Europese Commissie is vrijwel klaar met regulering die dit vastlegt. Dit stelde Roberto Viola, directeur-generaal Communicatienetwerken bij de Europese Commissie, tegenover Variety. 

Het goedkeuren van de regulering is volgens Viola slechts een formaliteit. Vanaf december 2018 zouden de nieuwe regels van kracht worden. Daarna krijgen videodiensten 20 maanden de tijd om aan de nieuwe regulering te voldoen. Ook het prominenter plaatsen van Europese content wordt vereist. Het doel van de regulering is bewerkstelligen dat filmstreamingdiensten meer investeren in Europese content. De EC werkt al sinds 2016 aan het doorvoeren van een quotum.

Optie voor 40 procent lokale content

De streamingdiensten kunnen de quota halen door series en films te financieren, te produceren, of te kopen. Een andere optie is om een kleine toeslag te rekenen bovenop het abonnementsgeld, dat dan ten goede komt aan het nationale filmfonds. Dit model wordt al toegepast in Duitsland. EU-lidstaten krijgen de vrijheid om desnoods 40 procent lokale content te eisen.

Netflix zit overigens al bijna aan het minimum van 30 procent. Amazon Prime, nog niet zo lang in Europa actief, biedt nog voornamelijk Amerikaanse content.

Categorieën:

Regio's:

Gerelateerde artikelen