EU: boete tot 7,4 miljard dollar dreigt voor Microsoft

News Broadband Europe 27 SEP 2012
EU: boete tot 7,4 miljard dollar dreigt voor Microsoft

Microsoft krijgt van de Europese Commissie mogelijk een boete die kan oplopen tot 10 procent van zijn jaaromzet. Volgens Europees Commissaris Joaquin Almunia (concurrentie) heeft Microsoft niet voldaan aan een eis van de Europese Commissie uit 2009 dat elke gebruiker van Windows de keuze kreeg om een andere browser dan Internet Explorer te gebruiken.

Volgens Reuters kan Microsoft een boete tot 7,4 miljard dollar krijgen, gelijk aan 10 procent de jaaromzet van het concern in het fiscale jaar eindigend op 30 juni 2012. Het softwareconcern heeft in de afgelopen tien jaar al ruim 1 miljard euro (1,28 miljard dollar) aan boetes betaald voor door de Commissie gestelde overtredingen. 

De Commissie begon afgelopen juli met een onderzoek naar beschuldigingen dat niet alle gebruikers van Windows sinds 2009 een browserkeuzescherm kregen aangeboden. Nu bereidt het dagelijks bestuur van de EU een formele beschuldiging voor. Omdat Microsoft zelf erkend heeft dat sommige Windows-gebruikers geen keuzescherm hebben gekregen – volgens het concern een technisch mankement – hoeft er geen lang onderzoek plaats te vinden volgens Almunia.

Sinds 2008 heeft Microsofts Internet Explorer zijn marktaandeel ongeveer zien halveren naar 29 procent in de EU. Vooral Google Chrome heeft hier garen bij gesponnen. Het heeft nu 29,3 procent marktaandeel, tegen 30,3 procent voor Firefox van Mozilla, aldus Statcounter.

Gerelateerde artikelen