Eurofiber, KPN actief binnen EU-alliantie connected car

Nieuws Mobiel Europa 4 OKT 2016
Eurofiber, KPN actief binnen EU-alliantie connected car

Eurofiber maakt deel uit van een nieuw, door de Europese Commissie aangekondigde alliantie van Automotive-Telecom bedrijven die moeten bijdragen aan de uitrol van een Europees netwerk waarmee zelfrijdende auto’s de weg op kunnen. Verder maakt KPN deel uit van de alliantie. Gezamenlijk willen de bedrijven projecten opzetten en financieren met als doel het ontwikkelen en stimuleren van de connected car en autonoom rijden.

De nieuwe alliantie bestaat uit zes brancheorganisaties en 30 bedrijven uit de automobiel- en telecomindustrie en is het resultaat van het in juli 2016 gelanceerde project van Eurocommissaris Gűnther Oettinger (Digitale Economie) om zelfrijdende auto’s te testen vanaf begin 2017. Twaalf EU-lidstaten hebben hun medewerking toegezegd, waaronder Nederland. Dit jaar werd in Nederland de Declaration of Amsterdam ondertekend waarin alle 28 lidstaten stellen zich in te zetten voor autonoom rijden.

De alliantie richt zich in eerste instantie op drie domeinen:  geautomatiseerd rijden inclusief zaken als peletonrijden (high-density platooning), op afstand bestuurd parkeren en autoroutes voor intelligente navigatiesystemen. "De bedrijven willen samen technologische knelpunten aanpakken en in overleg met autoriteiten kijken hoe de wetgeving kan worden aangepast. De pilotprojecten moeten auto- en telecomsector een beeld geven van mogelijke toekomstige businessmodellen", aldus de bedrijven in een verklaring.

Eurofiber neemt samen met enkele andere deelnemers het voortouw in de Steering Committee van dit nieuwe samenwerkingsverband. De aanpak van het ‘Connected & Automated Driving’ project binnen deze nieuwe alliantie gaat verder dan de technologische innovatie. Zo is er ook aandacht voor sociale en ethische aspecten.

De deelnemers van de EU alliantie onderzoeken welke potentiële struikelblokken aan de orde zijn voor de zelfrijdende auto. Op technologievlak en op het gebied van wet- en regelgeving. Daarbij komen ook thema’s als data-uitwisseling, cybersecurity en borging van privacy aan de orde. Dit zelfrijdende auto project van de EU voorziet in een platform waarin de automobiel- en telecommunicatiesector kennis uitwisselen en samen tot een gemeenschappelijke uitrol kunnen komen.


Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Landen:

Gerelateerde artikelen