EZK: topsectoren-beleid komt goed uit onderzoek OESO

News General Netherlands 5 MRT 2021
EZK: topsectoren-beleid komt goed uit onderzoek OESO

Door missiegedreven innovatie zijn Nederlandse ondernemers en onderzoekers in staat om in binnen- en buitenland beter economische kansen te benutten en investeerders te vinden. Het ministerie van EZK meldt dit als uitkomst van een internationaal onderzoek van de OESO, de internationale Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling. 

De basis hiervoor is publiek-private samenwerking via de topsectoren gericht op maatschappelijke uitdagingen als zorg en energietransitie. De Nederlandse aanpak is internationaal een van de meest ambitieuze om kansen op extra banen en inkomsten te creëren.

De OESO doet onderzoek naar de wereldwijd groeiende populariteit van innovatiemissies en ziet daarbij vier groepen. Centraal geleide innovatiemissies (zoals in Japan en Zuid-Korea), overkoepelende missies met decentrale uitvoering (zoals in Nederland en Duitsland), missies centraal geleid vanuit een ministerie (zoals in Oostenrijk) en missies centraal vanuit een agentschap (zoals in Noorwegen). De OESO gaat de aanpak met missies de komende twee jaar monitoren en landen helpen met het uitwisselen van ervaringen.

Categorieën:

Landen:

Gerelateerde artikelen