Facebook geconfronteerd met strafrechtelijk onderzoek voor delen gegevens

Nieuws Algemeen Wereld 14 MRT 2019
Facebook geconfronteerd met strafrechtelijk onderzoek voor delen gegevens

Amerikaanse federale aanklagers voeren een strafrechtelijk onderzoek uit naar overeenkomsten tussen Facebook en grote technologiebedrijven om gegevens te delen over gebruikers van het sociale netwerk. Dat meldt de New York Times. De krant heeft eerder al nieuws naar buiten gebracht over de omvang van de samenwerking.

In dit kader zijn verslagen van ten minste twee bekende producenten van smartphones en andere apparaten opgevraagd, aldus bronnen bekend met de materie. Beide bedrijven hadden via een overeenkomst met Facebook toegang tot de persoonlijke informatie van honderden miljoenen gebruikers. 

Het gaat om een kleine greep uit de meer dan 150 bedrijven (zoals Amazon, Apple, Microsoft en Sony) die afspraken hadden om gegevens uit te wisselen met Facebook. Zo was informatie zichtbaar over vrienden van gebruikers en contactinformatie, soms zonder toestemming van deze gebruikers. 

Facebook heeft de meeste partnerschappen in de afgelopen twee jaar geleidelijk afgebouwd. Een Facebook-woordvoerder laat weten dat het bedrijf samenwerkt met justitie. Facebook heeft al een openbare getuigenverklaring gegeven en vragen beantwoord.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen