
Freedom Internet gaat de wachtwoorden van gebruikers langs de database 'Have I been pwned?' halen. Dat is een database van gelekte wachtwoorden, telefoonnummers en e-mailadressen. Met de check weet de gebruiker snel of het gekozen wachtwoord een overeenkomst vertoont met een eerder gecompromitteerd wachtwoord.
In het geval van een match krijgt de gebruiker meteen een e-mail. Bij het wijzigen van het wachtwoord voert het systeem van Freedom de check opnieuw uit. Bij een nieuwe match, ontvangt de gebruiker opnieuw meteen een melding.
Freedom adviseert bij match wachtwoord te veranderen
Freedom geeft toe dat een match niet meteen betekent dat iemand gelijk ongevraagd in je e-mailaccount kan. Het betekent echter wel dat het wachtwoord voorkomt in een lijst en dus gebruikt kan worden door een hacker. Daarom adviseert de provider gebruikers bij een match alsnog het wachtwoord te veranderen.
Ruim twee maanden geleden werd nog naar verluidt een database met 8,4 miljard wachtwoorden online gezet. Bij dergelijke datalekken is het kans op credential stuffing groot, omdat veel mensen hun wachtwoorden op meer dan één site gebruiken.