Huawei mag ook in Japan geen 5G netwerk bouwen

News General Japan 10 DEC 2018
Huawei mag ook in Japan geen 5G netwerk bouwen

De regering van Japan heeft, zoals afgelopen vrijdag al verwacht werd, maandag besloten dat er in het land van de rijzende zon geen Chinese telecom infrastructuur gebruikt mag worden. De Japanse overheid maakt zich grote zorgen over beveiligingslekken. In het verbod worden om politieke redenen de namen van de twee grootste bedrijven die het betreft, Huawei en ZTE, niet specifiek genoemd. 

Het gevolg is wel dat deze Chinese telecom bedrijven door dit besluit geen telecom infrastructuur en -componenten kunnen leveren voor de Japanse 5G netwerken die gebouwd (gaan) worden. De reden dat Huawei en ZTE niet bij naam genoemd worden heeft volgens cybersecurity experts van de Japanse regering alles te maken met het feit dat de (econimische) banden tussen Japan en China de afgelopen maanden juist aan het verbeteren waren, zo meldt de South China Morning Post. Welke impact het telecom besluit van vandaag hierop heeft is nog niet bekend.

Huawei steeds verder in het nauw

Met het Japanse besluit wordt de netwerk divisie van Huawei steeds verder in het nauw gedreven. Eerder werd het bedrijf al verbannen uit de VS, Australië en Nieuw Zeeland. Duitsland en Canada zijn met een risico analyse bezig. Canada arresteerde vrijdag op verzoek van de VS de CFO van Huawei op verdenking van schending van het handelsembargo met Iran. Een teken dat de druk op de Chinese fabrikant flink opgevoerd wordt. De Nederlandse overheid heeft een eventuele uitsluiting van Huawei of andere Chinese telecombedrijven nog niet op haar vizier staan maar volgt de ontwikkelingen natuurlijk wel.

In Groot Brittannië heeft de grootste operator, BT, al besloten om geen Huawei componenten in haar 5G netwerk te gaan gebruiken en dat ook de 4G apparatuur van Huawei vervangen gaat worden. Intussen probeert Huawei, op verzoek van de Britse veiligheidsdiensten, aan te tonen dat de infrastructuur componenten van de Chinese fabrikant volkomen veilig zijn. Een van die veiligheidsdiensten, MI6, heeft onlangs bij monde van hun directeur wel al geroepen dat ze Huawei als een potentieel beveiligingsrisico zien. Wordt ongetwijfeld vervolgd!

Gerelateerde artikelen