Icahn: Motorola moet patenten afsplitsen

News General Global 22 JUL 2011
Icahn: Motorola moet patenten afsplitsen

De activistische Motorola-aandeelhouder Carl Icahn roept het bedrijf op zijn patentenportfolio te koop aan te bieden aan derden. Op die manier kan Motorola binnenlopen op de gestegen interesse van onder meer Google en Apple in patenten voor met name draadloze technologieën. Tegenover Reuters liet Icahn weten dat Motorola niet alleen geld hoeft te verdienen met handsets en set-topboxen, maar dus ook met patenten, desnoods in een apart bedrijf.

Icahn sprak over Motorola's patentenportfolio als de 'meest waardevolle asset van het bedrijf'. De investeerder denkt dat het huidige Motorola-portfolio (17 duizend stuks en 7 duizend in aanvraag) om en nabij de vier miljard dollar waard is. Mogelijk zou Google grote interesse hebben in enkele patenten van Motorola nadat het internetbedrijf de patenten van de failliete Canadese netwerkleverancier Nortel aan zijn neus voorbij zag gaan.

Volgens analisten zou Google een overeenkomst met Motorola kunnen sluiten om zichzelf te beschermen tegen rechtszaken met betrekking tot Android. Zo klaagde Apple al Samsung en HTC aan vanwege mogelijke inbreuk op patenten die in Android-toestellen van de handsetleveranciers worden gebruikt.

Icahn werd in 2006 aandeelhouder in Motorola toen het bedrijf in het nauw kwam door een dalende vraag naar zijn mobiele toestellen. Icahn bekritiseerde openlijk het Motorola-management en riep destijds op het bedrijf op te splitsen. Dat lukt uiteindelijk waardoor Motorola sinds kort doorgaat als Motorola Mobility en Motorola Solutions.
 

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen