Inloggen via DigiD App beschikbaar voor alle organisaties

Nieuws Breedband Nederland 18 JUL 2017
Inloggen via DigiD App beschikbaar voor alle organisaties
Met onmiddellijke ingang is het mogelijk om bij alle organisaties die gebruikmaken van DigiD in te loggen met de DigiD app. Dat maakt de rijksoverheid bekend. Bij de Belastingdienst Toeslagen, DUO, Studentenreisproduct, Studielink, MijnOverheid, mijn.digid.nl en DigiD Machtigen was het al sinds maart mogelijk. Nu heeft iedereen bij elke organisatie de keuze om in te loggen met de DigiD app.

Inloggen met de DigiD app kan op twee manieren. Op de telefoon of tablet logt de gebruiker in met alleen een pincode. Of de gebruiker logt in op de computer, via de app. Dan scant hij/zij eerst de QR-code en voert vervolgens de pincode in. Het invullen van een wachtwoord hoeft niet meer. 

In de toekomst wordt de DigiD app geschikt om een identiteitsdocument te controleren via de NFC-lezer in een smartphone. Hierdoor kan de identiteit van de gebruiker met nog meer zekerheid worden vastgesteld.

Categorieën:

Landen:

Gerelateerde artikelen