Licht minder omzet en winst voor Belgacom in Q2

Nieuws Algemeen België 26 JUL 2013
Licht minder omzet en winst voor Belgacom in Q2

Belgacom heeft over het tweede kwartaal van dit jaar een omzet gerealiseerd van 1,5 miljard euro, een daling van 2,5 procent op jaarbasis. De winst van het Belgische telecombedrijf daalde met 1,9 procent naar 430 miljoen euro. in een toelichting op de resultaten noemt Belgacom nieuwe regelgeving en mobiele tariefaanpassingen als belangrijkste oorzaak van de daling.

Wel zag de provider groei in vrijwel al zijn divisies. Belgacom kreeg er in het kwartaal 46,000 mobiele klanten (+ 128.000 postpaid, - 82.000 prepaid) bij, goed voor een totaal van 5.4 miljoen klanten (incl. spraak-en datakaarten verkocht via de segmenten CBU, EBU, Tango, MVNO en SDE&W). Het aantal klanten dat tv afneemt steeg met 16,000 naar 1,4 miljoen. Het aantal klanten met een vaste internetverbinding steeg licht met 5,000 naar in totaal ruim 1,6 miljoen. Er kwamen 19,0000 klanten bij een gebruik maakten van het triple play-aanbod waardoor het totaal steeg naar bijna 1,3 miljoen. Ook zat de verkoop van vaste lijnen in de lift en steeg met 39,000 naar in totaal drie miljoen.

Belgacom investeerde in Q2 2013 177 miljoen euro wat de capex tot juni 2013 op 370 miljoen euro bracht, of 11,7 procent van de groepsopbrengsten. Belgacom investeerde onder meer in een verdere verhoging van de snelheid en de capaciteit van zowel haar mobiele als haar vaste netwerk, alsook in IT- en netwerkvereenvoudigingsprojecten.

In het tweede kwartaal van 2013 genereerde Belgacom een vrije kasstroom van 47 miljoen euro, of 63 miljoen euro minder dan in dezelfde periode van 2012

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen