Miljard smartphones geschikt voor Galileo

News General Europe 10 SEP 2019
Miljard smartphones geschikt voor Galileo

Wereldwijd zijn al één miljard smartphones geschikt voor het Europese satellietnavigatiesysteem Galileo. Volgens European GNSS Agency is momenteel 95 procent van de smartphone-chips geschikt voor Galileo. Verder zijn bijna alle smartphones die sinds 2016 op de markt zijn gekomen compatible met de Europese tegenhanger van het Amerikaanse GPS, het Russische Glonass en het Chinese Beidu. 

Eind 2018 werd door de Europese Commissie nieuwe regulering goedgekeurd waardoor satelliet- en WiFi-locatie op alle nieuwe smartphones verplicht is. Het doel is om het voor hulpdiensten gemakkelijker te maken bellers op te sporen. De Commissie merkte eind 2018 al op dat de meeste nieuwe telefoons al over Global Navigation Satellite Systems-chip en WiFi beschikken, waardoor de nieuwe regels weinig extra belasting betekenen voor de fabrikanten. Acht EU-landen gebruiken zo'n systeem al bij hun hulpdiensten. 

Het Galileo-systeem draait sinds december 2016 en zit nog in de fase van ‘Galileo Initial Services’. Het werkt niet zelfstandig, maar in combinatie met vergelijkbare systemen, zoals eerdergenoemde GPS van de Verenigde Staten. 

Gerelateerde artikelen