Mobiel communicatieverkeer Brussel overbelast of geblokkeerd

Nieuws Mobiel België 22 MRT 2016 Bijgewerkt: 22 MRT 2016
Mobiel communicatieverkeer Brussel overbelast of geblokkeerd

Het is momenteel moeilijk of onmogelijk om van en naar Brussel mobiel te bellen. Dat wordt gemeld door diverse media en op Twitter. Het is nog niet duidelijk of de mobiele netwerken in de Europese hoofdstad overbelast zijn of dat de netwerken van de mobiele operators geblokkeerd zijn in het kader van de aanslagen in Brussel. Er worden aanslagen gemeld op luchthaven Zaventem en op metrostations in de Europese wijk van Brussel.

De NOS bevestigt dat correspondenten in Brussel niet meer bereikbaar zijn via mobiele telefonie. De Belgische overheid (het Belgisch Crisiscentrum) roept mensen op elkaar zo min mogelijk mobiel te bellen om de netwerken niet te overbelasten. De problemen met het mobiele belverkeer zouden zich niet beperken tot Brussel, maar grote delen van België hebben getroffen.

Telenet meldt via Twitter dat het zijn hotspot-netwerk heeft opengesteld voor iedereen. Na inlog hebben gebruikers 24 uur toegang tot het WiFi-netwerk. Ook Voo en Proximus hebben hun hotspot-netwerk vrijgegeven. Via Twitter meldt mobiele operator Proximus dat het mobiele netwerk 'druk gebruikt' wordt. Ook Mobistar en Base geven aan dat het mobiele netwerk overbelast is.Er zou geen sprake zijn van bewust platleggen van het netwerk door de overheid, aldus een zegspersoon van Base.

Telecomminister De Croo roept mensen op om te communiceren via messagingdiensten en via WiFi en niet via mobiele telefonie. Het alarmnummer 1771 was ook tijdelijk slecht bereikbaar. Facebook heeft voor de zesde maal de functie geactiveerd waarmee mensen vlug kunnen aangeven dat zij veilig zijn.

Updates
22 MRT 2016 - Informatie toegevoegd over stand van zaken
22 MRT 2016 - Informatie Telenet toegevoegd
22 MRT 2016 - Extra informatie toegevoegd

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen