'Nederlandse datacentermarkt snelst groeiende in Europa'

Nieuws Breedband Nederland 17 JUN 2015
'Nederlandse datacentermarkt snelst groeiende in Europa'
De Nederlandse datacentermarkt groeit hard en staat er internationaal gezien sterk voor. De branche vormt bovendien een onmisbare ruggengraat voor de Nederlandse economie en maatschappij. Dat zijn de belangrijkste conclusies uit het Dutch Datacenter Report 2015 van de Dutch Datacenter Association (DDA) dat deze week werd gepresenteerd. 

De onderzochte datacenters hebben inclusief kantoorruimte gezamenlijk een oppervlakte van in totaal 460.000 m2 met 350 MW aan vermogen. Bij de grote aanbieders is tussen 70 procent en 90 procent van de ruimte verhuurd, bij kleinere partijen is dit echter tussen de 25 procent en 50 procent. Rond de steden Rotterdam, Eindhoven en Groningen is de groei het sterkst. 

Vloeroppervlakte multi-tenant datacenter per provincie (NL)

Cloud is nieuwe trend

Ongeacht de huidige overcapaciteit heeft 50 procent van de datacenters dit jaar plannen om uit te breiden. 50 procent van de ondervraagde partijen denkt binnen vijf jaar een nieuw gebouw neer te zetten. Het overgrote deel van de datacenters (45%) is in gebruik door technologiebedrijven zoals hosting providers, ISV’s (Independent Software Vendors) en online dienstverleners. 

De cloud is daarbij een grote aanjager en bovendien een groeiende trend. De onderzoekers verwachten dan ook snel dat meer dan de helft van datacenters door technologiebedrijven gebruikt wordt.  

Bij de onderzochte datacenters ligt de gemiddelde Power Usage Effectiveness (PUE) op 1,31, ruim onder het internationale gemiddelde van 1,8. Daarnaast maakt 80 procent van de ondervraagden volledig gebruik van groene energie. Alle datacenters samen bieden een werkgelegenheid van 2100 fte. 

De DDA werd opgericht op 8 januari van dit jaar en heeft als doel Nederlandse datacenters bijeen te brengen om zodoende economische groei te stimuleren. Oprichters van de DDA zijn Alticom, BIT, Cofely, Datacenter Brabant, Datacenter Groningen, Dataplace, Digital Realty, Equinix, Eurofiber, EvoSwitch, Global-E Datacenter, KPN, Interconnect, Interxion, Previder, SmartDC, TelecityGroup, The Datacenter Group en TCN. 

Gerelateerde artikelen