Ouders hebben moeite met beperken schermtijd voor kinderen - Multiscope

Nieuws Breedband Nederland 12 APR 2021
Ouders hebben moeite met beperken schermtijd voor kinderen - Multiscope

Vier op de tien (41%) ouders vinden het beperken van schermtijd de grootste uitdaging in de opvoeding van hun kinderen. Toekomstige ouders verwachten dat consequent zijn (32%) het lastigste is. Dit blijkt uit onderzoek van Multiscope.

De grootste uitdaging voor meer dan 1 miljoen ouders is het beperken van de schermtijd van het kind. Vier op de tien (41%) ouders vinden dit lastig. Ook consequent zijn (27%) en het kind niet te veel verwennen (16%) worden vaak genoemd. De top vijf wordt gecomplementeerd door genoeg tijd doorbrengen met (16%) en minder vaak boos worden op (16%) de kinderen. Toekomstige ouders verwachten dat consequent zijn (32%) de grootste uitdaging zal zijn.

Mannen en vrouwen vinden verschillende opvoedkundige taken lastig. Vrouwen vinden het beperken van schermtijd (44%), consequent zijn (29%), minder vaak boos zijn (18%) en mee laten helpen in het huishouden (15%) vaker lastig dan mannen. Mannen hebben meer problemen met het niet te veel verwennen (19%) van hun kind(eren). Daarnaast geven zij ook vaker aan niets lastig te vinden aan de opvoeding (13%).

In het Multiscope onderzoek 'Kids Care & Commerce' zijn 1.254 ouders met kinderen tussen 0 en 12 jaar oud en toekomstige ouders ondervraagd.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen