Rond de 1,74 miljoen vouwbare smartphones verkocht - Canalys

Nieuws Mobiel Wereld 3 SEP 2020
Rond de 1,74 miljoen vouwbare smartphones verkocht - Canalys

Er zijn tot nu toe ongeveer 1,74 miljoen (op)vouwbare) smartphones verkocht. Dat meldt de Wall Street Journal (WSJ) op basis van cijfers van marktonderzoeker Canalys. Samsung neemt het merendeel van de verkochte smartphones met vouwbaar display voor zijn rekening. 

Het Zuid-Koreaanse concern lanceerde in september 2019 na een aantal maanden uitstel de Galaxy Fold als eerste mondiaal beschikbare vouwbare smartphone. In 2019 was Royole officieel de eerste fabrikant ter wereld die een smartphone met een buigbaar beeldscherm presenteerde. Na Samsung volgde Huawei met de Mate X.

Galaxy Z Flip meest succesvol

De Samsung Galaxy Z Flip (februari 2020) zou de meest succesvolle vouwbare smartphone tot nu toe zijn volgens WSJ, met zo'n 600.000 verkochte exemplaren. De Galaxy Fold (opvolger Fold 2 is recent geïntroduceerd) zou ongeveer 400.000 maal verkocht zijn. Huawei heeft zo'n 550.000 exemplaren van zijn Mate X en Xs verkocht, terwijl de Motorola RAZR 200.000 maal gekocht is. 

De adviesprijzen voor de vouwbare smartphones liggen nog vrij hoog, reden waarom het volume-aandeel momenteel op zo'n 0,14 procent ligt. De Z Flip en de TAZR kosten rond de EUR 1500, de Galaxy Fold kwam voor EUR 2.000 op de markt en de Mate Xs kost zelfs EUR 2.500. De meeste opvouwbare smartphones zijn inmiddels ook in Nederland uitgebracht.

Gerelateerde artikelen