Samsung mikt op 15-20% gebruikers voor Samsung Pay

Nieuws Mobiel Wereld 5 JUN 2015
Samsung mikt op 15-20% gebruikers voor Samsung Pay

Samsung wil 15 tot 20 procent van de gebruikers van een Samsung-smartphone overhalen voor betaaldienst Samsung Pay. Samsung rekent op die penetratie onder bezitters van een geschikte smartphone.

Pas bij een ondergrens in gebruik van 20 procent kunnen de betaaldiensten een succes genoemd worden, stelt Injong Rhee, bij Samsung EVP van de B2B & Payment Group. Mobile World schrijft over uitspraken die Rhee deed tijdens een forum voor investeerders. Geschikte toestellen zijn vooralsnog de Samsung Galaxy S6 en S6 Edge, maar in september onthult het bedrijf een nieuw topmodel. Gezien de timing van de eerdere modellen gaat het waarschijnlijk om de opvolger van de Note 4.

De marktintroductie van Samsung Pay is naar dat punt verschoven. Korea en de VS zijn als eerste landen aan de beurt. Na introductie hier zal Samsung Pay beschikbaar komen in Europa, China, Australië en Zuid-Amerika.Betalen zal zowel contactloos als met behulp van een vingerafdruksensor kunnen. Belangrijke concurrenten voor Samsung zullen Apple Pay en Android Pay zijn (waar de Google Wallet onder zal vallen).

Samsung kondigde zijn mobiele betaaldienst aan in maart van dit jaar als onderdeel van zijn nieuwe Galaxy S6-smartphone. Voor de dienst sloot Samsung overeenkomsten met onder meer MasterCard en Visa. Verder kocht Samsung de start-up LoopPay in februari om technologie voor mobiel betalen in huis te halen. 

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen