
Sony heeft dinsdag de Xperia Pro-1-smartphone geïntroduceerd. De tleefoon is volgens het Japanse bedrijf gericht op contentcreators. Zo heeft de Xperia Pro-I een 1.0-inch-camerasensor, een 24 mm-ZEISS Tessar Optics-objectief, geavanceerde beeldverwerking en snelle AF (autofocus). Ook kan de Xperia Pro-I opnemen in 4K-resolutie met 120 fps, de eerste smartphone die dat kan.
DPReview merkt echter op dat de smartphone niet het gehele oppervlak van de lens gebruikt. De Xperia Pro-1-smartphone schiet in een resolutie van 12 megapixels, terwijl de Sony RX100 VII-compactcamera, die dezelfde lens gebruikt, foto's in 20 megapixels schiet. De lens is instelbaar op diafragma's van f/2.0 en f/4.0
De 24-mm-lens wordt aangevuld met twee andere lensopties: een 16-mm-ultragroothoekcamera en een 50-mm-telecamera. Deze beschikken beide eveneens over een 12-megapixelsensor.
Langwerpig oledscherm
Het toestel beschikt verder over een 6,5 inch groot oled-scherm met een 21:9-beeldverhouding en een resolutie van 3840 bij 1644 pixels. Het scherm heeft een verversingssnelheid van 120 Hz.
Sony verkoopt verder ook een zogenoemde Vlog Monitor. Deze accessoire kan gekoppeld worden met de Xperia PRO-I en biedt een beeldverhouding van 16:9 op een 3,5-inch Lcd-scherm (1280x720). Door de Vlog Monitor te bevestigen kan de gebruiker zichzelf filmen met de 1.0-inch-beeldsensor aan de achterkant van de Xperia PRO-I.
Aangedreven door Snapdragon 888 en 12 GB RAM
De Xperia Pro-I wordt aangedreven door de Qualcomm Snapdragon 888 5G en heeft de beschikking over 12 GB RAM. Het toestel biedt 512 GB opslagruimte voor foto's, video's en andere bestanden en ondersteuning van micro-SDXC-media tot 1 TB. Het toestel ondersteunt 5G en Wi-Fi 6.
De prijzen en de beschikbaarheid van de Sony Xperia Pro-I en de Vlog Monitor worden later bekendgemaakt. In de Verenigde Staten kost de nieuwe smartphone USD 1.799.