
Het aantal verscheepte water- en vloeistofbestendige smartphones is in de eerste negen maanden van dit jaar in West-Europa met 45,2 procent jaar-op-jaar gegroeid. Dat blijkt uit cijfers van onderzoeksbureau IDC.
Het aantal verscheepte smartphones dat niet waterbestendig is, daalde in dezelfde periode juist: met 17 procent ten opzichte van de eerste negen maanden van 2015. In totaal werden er in de genoemde periode 22,5 miljoen vochtbestendige smartphones verscheept in West-Europa, goed voor 23 procent van het totale aantal. Vooral de successen van waterbestendige smartphones van Samsung en Huawei droegen bij aan deze groei, evenals de in september gelanceerde iPhone 7 en 7 Plus met waterbestendige functionaliteit.
IDC stelt dat beschadiging van smartphones door water in omvang wereldwijd de nummer twee reden is voor reparaties aan smartphones, ofwel 35 procent van alle reparaties. Alleen al in West-Europa zouden elke dag zo’n 100.000 smartphones schade oplopen door blootstelling aan water. Dit zou goed zijn voor een kostenpost van 10,7 miljard dollar voor de eindgebruikers, mobiele toestelleveranciers, operators, retailers en het milieu.
Ongelukken met smartphones zijn goed voor 95 procent van alle beschadigingen die leiden tot het uitvallen van een smartphone. Naast prijs is een betere bescherming tegen veel voorkomende ongelukken (sterker glas, water- en schokbestendigheid) dan ook een belangrijke toegevoegde waarde. Naarmate smartphones meer gebruikt worden, neemt ook het risico van beschadiging toe, zoals het laten vallen van een toestel op de vloer of in het water. Met de ontwikkelingen in nanotechnologie en industrieel ontwerp, is waterschade echter steeds minder een probleem, aldus IDC.