
Net zoals VodafoneZiggo deelt T-Mobile de mening van KPN over de te late beschikbaarheid van de 3,5GHz in Nederland. Dat laat de mobiele operator aan Telecompaper weten naar aanleiding van kritiek van KPN over het voorgenomen frequentiebeleid van de Nederlandse overheid. VodafoneZiggo melde eerder vandaag al zich ernstig zorgen over het mobiele beleid van EZ te maken.
“Juist voor T-Mobile is het van groot belang, als mobiele aanbieder zonder vaste landelijke infrastructuur, dat er voldoende spectrum beschikbaar is en komt,” aldus woordvoerster Judith Thompson-Sepmeijer van T-Mobile Nederland. “Nederland moet hierbij aansluiten bij Europees spectrumbeleid en dat gebeurt te vaak niet.”
Verder stelt de in januari voor consultatie aangeboden nota Mobiele Communicatie voor om 2x10 MHz uit de 2100MHz weg te nemen en beschikbaar te maken voor vergunningvrije toepassingen, ten koste van de mobiele aanbieders. Thompson-Sepmeijer: “Dit voorstel heeft een ernstig negatieve impact op de capaciteit van de mobiele netwerken en daarmee op de dienstverlening voor de eindgebruikers."
De databehoefte groeit nog steeds erg snel, waar T-Mobile onder meer op inspeelt met abonnementen zoals Go Unlimited. Deze datagroei zal naar verwachting exponentieel toenemen met de introductie van 5G, waarbij nieuwe gebruikersgroepen grote hoeveelheden data zullen gebruiken via de mobiele netwerken.
Op dit moment blijkt uit P3 benchmarks dat T-Mobile en de Nederlandse mobiele netwerken tot de top van de wereld behoren. Dit beleid van minister Kamp strookt dan ook niet met zijn wens om de Nederlandse mobiele netwerken bij de top van de wereld te houden en remt innovatie en de bijbehorende investeringen af. Ook wijkt Nederland af bij de Europese voorstellen over de vergunningduur, zo merkt de T-Mobile woordvoerster op. Waar Europa 25 jaar voorstelt, wil Nederland een vergunningduur van 15-20 jaar.
Positieve kant
Overigens ziet T-Mobile ook enkele positieve kanten aan het voorgestelde frequentiebeleid van EZ. De doelstellingen van de nota om een accentverschuiving aan te brengen van ‘nice to have’ naar ‘need to have’ en daarmee het belang van mobiele netwerken voor de Nederlandse samenleving ondersteunt de operator van harte.