
Vanaf 13 mei introduceert T-Mobile nieuwe abonnementen waarbij er geen automatische koppeling meer tussen belminuten en MB’s is. Bij de keuze ‘Stel Samen’ stelt de klant in vier stappen een abonnement samen.
In de eerste stap bepaalt de klant hoeveel hij naast het Startabonnement wil internetten. T-Mobile biedt kleine bundels van 250 en 500 MB met snel internet (tot 3,6 Mbps). Voor klanten die meer mobiel internet verbruiken zijn er extra snelle bundels van 1000, 2000 en 5000 MB (tot 14,4 Mbps). Bij de tweede stap kiest de klant het aantal belminuten (90, 150, 200 en 300 minuten of onbeperkt of betalen naar gebruik) terwijl sms altijd onbeperkt is. In de derde stap kiest de klant eventuele extra voordeelbundels. Bijvoorbeeld Deezer Music of Internet Europa voor klanten die vaak in het buitenland zijn. Bij de de vierde stap kan de klant kiezen voor een toestelverzekering.
Alle combinaties zijn mogelijk. Naast ‘Stel Samen’ kan de klant ook kiezen voor ‘Samengesteld’ waarbij de klant standaard pakketvoordeel krijgt. Er zijn drie speciale samengestelde pakketten; Muziek pakket, Europa pakket en een iPhone-pakket. Het Muziek-pakket heeft 2000 MB en 150 belminuten (nationaal gebruik), het Europa-pakket biedt 500 MB internet voor gebruik in heel Europa (zone 1). Daarnaast zijn 1000 MB en 200 belminuten nationaal gebruik inbegrepen. Het iPhone-pakket tenslotte biedt Visual Voicemail, 1000 MB en 200 belminuten (nationaal gebruik). Deze samengestelde pakketten zijn uit te breiden met meer MBs, minuten of voordeeelbundels.
In alle gevallen wordt de klant gewezen op het abonnement dat het voordeligst uitpakt. Voor klanten die geen gebruik wensen te maken van mobiel internet, introduceert T-Mobile in juni 2013 ‘Alleen bellen & sms’en’. Deze abonnementen zijn voor klanten die geen toegang tot mobiel internet nodig hebben. Meer informatie over deze abonnementen volgt op een later moment.
Daarnaast kunnen alle klanten dus niet alleen onbeperkt sms’en, maar ook whatsappen en posten op Facebook via een internetverbinding met lagere snelheid. Elk abonnement biedt daarom toegang tot internet in Nederland met een basissnelheid van 64kb/s. Verder is Travel & Surf standaard geactiveerd. Deze dienst zorgt ervoor dat klanten in het buitenland een dag- of weekpas kunnen kopen voor internetgebruik. Na verbruik van de pas stopt de internettoegang en worden er geen kosten meer gemaakt.
Elk abonnement biedt onbeperkt sms en toegang tot het 4G netwerk, zodra dit beschikbaar is. Klanten die gebruik willen maken van de maximale snelheid op het 4G-netwerk kunnen hiervoor hun abonnement later in 2013 aanpassen. Voor bestaande klanten verandert niets. Zij kunnen hun abonnement verlengen en gebruikmaken van de nieuwe abonnementen als hun huidige abonnement afloopt.
Alle abonnementen zijn ook voor ondernemers verkrijgbaar. Daarnaast zijn er twee aanvullende Samengestelde pakketten: het Ondernemers Start pakket voor ondernemers die niet veel bellen en internetten. De ondernemer die niet voor verrassingen wil komen staan kan kiezen voor het Ondernemers Onbeperkt pakket. Naast onbeperkt sms zit in dit pakket ook onbeperkt bellen en 1000 MB internet.