
Tele2 promoot zijn nieuwe 4G-netwerk onder alle mobiele klanten die nog geen gebruik maken van een databundel. De operator bevindt zich daarbij in goed gezelschap. KPN is ook al bezig met een decemberactie waarbij mobiele klanten die reeds een databundel hebben, extra data krijgen. T-Mobile bood zijn mobiele klanten in november eenmalig 4 GB extra om te vieren dat de operator landelijke dekking had bereikt met zijn 4G-netwerk.
De Tele2-klanten krijgen de komende maand de mogelijkheid om 1 GB data op te maken op het nieuwe 4G-netwerk van Tele2. Klanten moeten dan wel een 4G-ready smartphone en een 4G-simkaart van Tele2 hebben. De operator lanceerde halverwege november officieel zijn 4G-netwerk met bijbehorende abonnementen en verwacht in Q1 van 2016 landelijke dekking te bereiken. Tele2 wil met zijn nieuwe 4G-propositie geen prijzenoorlog, maar een data-oorlog starten in Nederland, zo stelde Tele2-CEO Jeff Dodds op het Telecom Insights 2015-congres van Telecompaper.
Afhankelijk van het begin van een nieuwe factuurperiode ontvangen de bij de actie betrokken klanten van Tele2 een sms in de loop van december waarin wordt aangegeven dat de maand start waarin zij gebruik kunnen maken van de 1 GB databundel. Aan het einde van de maand krijgen klanten een sms waarin wordt aangegeven dat de actieperiode is afgelopen. Tele2 waarschuwt dat klanten zelf hun instellingen moeten aanpassen als zij na afloop van de actie niet langer gebruik willen maken van het datanetwerk van Tele2.
In de uitleg over de actie stelt Tele2 dat het nog altijd druk bezig is om alle bestaande klanten over te zetten naar het 4G-netwerk. De operator begon hiermee in april, maar diverse technische en administratieve drempels zorgden voor vertraging in het overzetten. Klanten die al op het 4G-netwerk zitten, krijgen een verdubbeling van hun databundel. Dit blijft geldig zolang zij bij Tele2 blijven en hun abonnement niet aanpassen.