
De Duitse aanbieder van betaaldiensten Wirecard heeft een mobiele betaaloplossing gelanceerd, op basis van HCE op Android-smartphones met NFC. De dienst, Boon Payment genaamd, is beschikbaar in Google Play voor België, Duitsland, Nederland en Oostenrijk. Andere markten volgen.
De via MasterCard PayPass gecertificeerde dienst werkt op alle pinterminals met NFC. Elke betaling moet worden bevestigd met een pincode in de app op de smartphone. De dienst werkt in principe op honderden modellen smartphones met Android 4.4 of hoger.
Boon biedt drie varianten aan. Boon Start heeft een limiet van 5 euro per jaar voor betalingen, de rest wordt achteraf in rekening gebracht. Het opladen van dit prepaid tegoed kost 1 euro per keer. Boon Basic heeft een limiet van 500 euro per dag of 2500 euro per jaar en kan rechtstreeks worden gekoppeld aan een creditcard of bankrekening. Boon Plus heeft een limiet van 2.500 euro per dag en 30.000 per jaar. Na het eerste jaar worden abonnementskosten in rekening gebracht.
Wirecard is net eerder beschikbaar dan de mobiele betaaldienst van ING Nederland. ING voert nog de laatste testen uit vlak voor de commerciële lancering. Deze dienst is technisch ook gebaseerd op HCE, maar met een ander financieel product. De ING app werkt niet als een credit card, maar als 'gewone' ING pinpas, maar dan in de smartphone.