
Ziggo gaat de digitale radio in de regio Amsterdam op 14 september afschakelen. Naast de hoofdstad van Nederland maken ook Abcoude, Alkmaar, Diemen, Haarlem, Hilversum, Krommenie, Ouderkerk aan de Amstel, Purmerend, en Zaandam de overstap naar digitale radio.
Klanten die digitaal radio willen gaan luisteren, kunnen dat doen via hun mediabox/tv (modellen na 2010) of een digitale radio-ontvanger. Mensen die via een ontvanger willen luisteren, kunnen deze aanschaffen via Ziggo of in een elektronicawinkel. Klanten die via de ether willen luisteren, hebben een FM-antenne nodig. Deze is gratis via Ziggo's website te bestellen of op te halen in de winkels van Ziggo en Vodafone.
Volgens Ziggo luistert op dit moment al zo'n 95 procent van de Nederlanders op een andere manier dan analoog via de kabel naar de radio. Ziggo zet extra medewerkers in op de callcenters en servicepunten om klanten te ondersteunen bij de overstap. Eind 2021 moet heel Nederland overgestapt zijn op digitale radio. Eerder dit jaar voltooide VodafoneZiggo al de afschakeling van het analoge tv-signaal. De vrijgekomen ruimte kan in de toekomst gebruikt worden voor hoge internetsnelheden.