
Cisco neemt Starent Networks over. Dat zijn beide boards overeengekomen. Cisco betaalt 35 US dollar per aandeel in contanten, in totaal 2,9 miljard dollar. De deal moet in H1 van 2010 afgerond worden en zal in 2010 en 2011 negatief doorwerken op de aangepaste winst per aandeel. Vanaf 2012 zal Starent positief bijdragen aan de WPA. Starent is een aanbieder van IP-apparatuur en diensten voor mobiele operators.
De prijs impliceert een premie van 24 procent ten opzichte van de voorafgaande slotkoers. De koers van Cisco reageerde gisteren nauwelijks op de overname en sloot 0,11 procent hoger.
Starent, dat is opgericht in 2000 en sinds 2007 beursgenoteerd is, zal binnen Cisco de nieuwe unit Mobile Internet Technology Group vormen, geleid door de de huidige Starent CEO Ashraf Dahod. De unit zal onderdeel zijn van Cisco's Service Provider Business, geleid door Pankaj Patel. Starent heeft ongeveer 1.000 medewerkers en behaalde over 2008 een omzet van 254 miljoen dollar (+74%).
De portfolio sluit, aldus Cisco, goed aan op de video-assets van Cisco, zodat gezamenlijk een uitgebreide portfolio kan worden aangeboden voor multimediatoepassingen over 3G en 4G netwerken. Starents produkten en diensten bestrijken de intelligente netwerkonderdelen waardoor operators de toegang tot hun 2.5G, 3G en 4G netwerken kunnen beheren. De technologie van Starent is technologie-onafhankelijk en kan toegepast worden in een CDMA (1x, EV-DO), een GSM (UMTS, HSPA) en een WiMax-omgeving.
Starent heeft meer dan 100 klanten in 45 landen. Ook Motorola is een partner.