Flexwerken leidt tot financiële voordelen - onderzoek

News IT Netherlands 19 JUN 2012
Flexwerken leidt tot financiële voordelen - onderzoek

Tweederde van de bedrijven (66 procent) erkent dat flexwerkers een grotere positieve financiële invloed op de bedrijfsvoering hebben dan het snijden in operationele kosten. Dit blijkt uit onderzoek van Polycom onder vierhonderd leidinggevenden van bedrijven in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland en Rusland.

Een belangrijke ondersteunende factor voor flexwerkers is videosamenwerking. 72 procent van de ondervraagden zegt dat deze technologie thuis- en mobiele werkers nog productiever maakt. Een verhoging van de productiviteit van de flexwerkers met 39 procent is daarbij haalbaar, zo blijkt uit het onderzoek.

In Nederland zien bedrijven flexwerken als zeer kostenefficiënt. Onderzoek uitgevoerd door het CBS toont aan dat het percentage flexwerkers in Nederland rond de 25 procent ligt. Dit percentage is de afgelopen vier jaar stabiel gebleven. Het gemiddelde aantal uren dat werknemers per week thuis werken, is ongeveer 6,2 uur. Hetzelfde onderzoek laat zien dat het toestaan van één dag flexwerken per week de werkgever 2.300 euro per jaar per flexwerker kan opleveren. 

Een andere uitkomst van het Polycom-onderzoek is, dat videoconferencing een belangrijke rol speelt bij het ondersteunen van de flexwerkstrategie van een organisatie. Bijna zestig procent van de ondervraagde bedrijven beschikt over een interactieve videosamenwerkingsoplossing in HD.

Categories:

Companies:

Regions:

Countries:

Related Articles