IDC: omzet en afzet security appliances groeien in Q4

News IT Global 17 MRT 2015
IDC: omzet en afzet security appliances groeien in Q4

De omzet en afzet van security appliances is het vierde kwartaal van 2014 mondiaal gegroeid. De omzet groeide met 9,6 procent jaar-op-jaar naar 2,6 miljard dollar, het 21ste achtereenvolgende kwartaal met groei ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder. Dat stelt IDC.

Het aantal verscheepte security appliances groeide tweemaal zo hard als de omzet ten opzichte van Q4 van 2013 en kwam 16,7 procent hoger uit op 635.933 stuks. Voor heel 2014 stegen omzet en afzet met respectievelijk 8,4 procent naar 9,4 miljard dollar en 8,3 procent naar 2,1 miljoen eenheden.

De VS waren in Q4 met een omzet van één miljard dollar goed voor 39,4 procent omzetaandeel. De 13,5 procent omzetgroei in deze regio werd overvleugeld door de groei in Latijns-Amerika (+21,5 jaar-op-jaar). Het omzetaandeel van EMEA kwam uit op 29,6 procent, licht minder dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. Het aantal verscheepte eenheden steeg met 9,6 procent, vooral door meer afzet in opkomende markten in Oost-Europa en in Afrika.

Cisco blijft marktleider met een mondiaal omzetaandeel van 16,6 procent in Q4 van 2014. Check Point staat op plek twee met 13,2 procent omzetaandeel, Fortinet op drie met 7,7 procent omzetaandeel en een groei jaar-op-jaar van 27,4 procent. 

Categories:

Companies:

Regions:

Related Articles