Smartphone shipments stijgen bijna 17 procent in Q1

Nieuws Mobiel Wereld 30 APR 2015
Smartphone shipments stijgen bijna 17 procent in Q1

In het eerste kwartaal van dit jaar zijn er wereldwijd 336,5 miljoen smartphones verscheept, een stijging van 16,7 procent ten opzichte van vorig jaar. Op kwartaalbasis daalde het aantal wel, met bijna elf procent. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van onderzoeksbureau IDC. Het totaal aantal verscheepte mobiele telefoons, smartphones plus featurephones, bleef redelijk stabiel met 458,9 miljoen stuks (-0,1%). 

In Q1 2015 bleef Samsung marktleider op de smartphonemarkt als gevolg van het succes van zijn Galaxy-serie en dan met name de nieuwe topmodellen Galaxy S6 en Galaxy S6 Edge. De Zuid-Koreanen konden in Q1 bogen op een marktaandeel van 24,5 procent versus 30,7 procent een jaar eerder. 

Apple wist zijn marktaandeel dankzij de iPhone 6 en de iPhone 6 Plus te vergroten van 15,2 procent naar 18,2 procent. Ook Lenovo, Huawei en LG zagen hun marktaandeel in de eerste drie maanden van dit jaar stijgen. 

Marktaandelen smartphoneleveranciers wereldwijd (Q1 2014 vs. Q1 2015)

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen