KPN: besluit Ziggo noopt tot deregulering breedbandmarkt

News General Netherlands 10 OKT 2014
KPN: besluit Ziggo noopt tot deregulering breedbandmarkt

Goedkeuring van de verkoop van Ziggo moet leiden tot deregulering van de breedbandmarkt, stelt KPN. Het bedrijf reageert op het nieuws dat de Europese Commissie groen licht heeft gegeven voor de overname van Ziggo door Liberty Global. Als voorwaarde wordt gesteld dat Film1 wordt verkocht. KPN beschouwt dat als een lichte voorwaarde.

KPN wordt op dit moment door ACM gereguleerd, terwijl Ziggo niet gereguleerd is. Ziggo hoeft geen toegang tot haar netwerken te verlenen, ondanks een aandeel van circa 44 procent op de Nederlandse breedbandmarkt.

Door de concurrentiepositie van Ziggo kan er naar het oordeel van KPN niet langer sprake zijn van een situatie waarin KPN als enige nog gereguleerd wordt op de breedbandmarkt. Daarom verwacht KPN dat dit besluit moet leiden tot deregulering van de Nederlandse breedbandmarkt. 

Daarnaast heeft Ziggo een dominante positie op de televisiemarkt (circa 55 procent marktaandeel). De toegang tot premium content is een ander aandachtspunt. Liberty Global voert internationaal een duidelijke en openlijke strategie om content te verwerven en exploiteren, stelt KPN.

In Nederland, maar ook in België en in het Verenigd Koninkrijk koopt Liberty Global zich in bij televisieproducenten. KPN is van mening dat het voor een duurzaam gelijk speelveld noodzakelijk is dat het content onder redelijke -en voor iedereen gelijke- voorwaarden ter beschikking stelt aan derden.

Categories:

Countries:

Related Articles