
Microsoft is niet geïnteresseerd in het ontwikkelen van eigen technologie voor zelfrijdende auto's. Wel wil het concern andere partijen ondersteunen met het leveren van gerelateerde technologie. Dat schrijft de Wall Street Journal op basis van uitspraken van Peggy Johnson, hoofd van Microsofts afdeling business development.
Microsoft heeft diverse autoproducenten gevraagd welk soort toepassingen zij nodig hebben om auto's de ontwikkelen die geen bestuurder meer nodig hebben. Een samenwerking tussen autoproducenten en Microsoft op het gebied van een besturingssysteem voor dergelijke auto's is zeer wel mogelijk, meent Johnson.
In gerelateerd nieuws meldt WSJ dat Google plannen heeft om zelfrijdende technologie verder te ontwikkelen en verfijnen in een nieuwe faciliteit in Michigan. In dit technologiecentrum zal onder meer worden samengeerkt met partijen zoals Fiat Chrysler.