Netflix verhoogt investeringen in lokale content

News Broadband Europe 8 JAN 2019
Netflix verhoogt investeringen in lokale content

Netflix zal komend jaar de contentproductie snel vergroten in wat het als belangrijk markten in Europa en Azië beschouwd. Dat blijkt uit het meest recente rapport van Ampere Analysis. 

De mondiaal actieve SVOD-aanbieder heeft het afgelopen jaar een aanzienlijke groei in deze regio’s gekend, met respectievelijk 8 en 9 miljoen abonnees erbij tussen 2017 en 2018. Netflix investeert al stevig in lokale series, films en documentaires om de groei in abonnees te handhaven en lokale rivalen te bestrijden. 

De strategie is een verfijning van de groeiende focus op eigen content (Netflix Originals). Steeds meer lokale content wordt ook op andere markten aangeboden, zoals Spaanse, Franse en Turkse titels in Nederland. 

Groei met een derde

Zo kondigde het concern kondigde 24 nieuwe titels aan voor Europa in het vierde kwartaal van 2018. Het aantal Europese titels dat het produceert in 2019 zal een derde groeien in vergelijking met het afgelopen jaar (141 titels). 

Volgens het rapport van Ampere produceert Netflix momenteel nieuwe content in 25 landen, met 133 titels die afkomstig zijn van buiten Noord-Amerika - waaronder de eerste Afrikaanse titel. De top twee internationale producenten van het VK en India zijn goed voor 32 procent van de internationale producties, de top vijf is goed voor 56 procent. 

De streamingdienst kondigde ook een belangrijke rechtenovereenkomst aan met de Roald Dahl Company, met ambities om een enorm 'Dahl Universe' aan kindertitels te produceren.

Related Articles