Operators met EC om de tafel over Europees beleid

News Broadband Global 23 FEB 2016
Operators met EC om de tafel over Europees beleid

Op 23 februari zal een aantal topmensen van elf Europese operators overleg voeren met functionarissen van de Europese Commissie waarbij de operators de politici zullen vragen het beleid aan te passen op gebieden als ‘online platforms’, nu later dit jaar het Europese telecombeleid op de agenda staat. Dat schrijft the Wall Street Journal op basis van de agenda van het overleg. Onder andere Vodafone en Orange zijn bij het overleg aanwezig.

“De huidige regelgeving moet aangepast worden,” zei Telefonica-topman Alierta in een speech voorafgaand aan het Mobile World Congress. Hij voegde daaraan toe dat ‘zelfde diensten, zelfde regels, zelfde bescherming’ de doelstelling zou moeten zijn. Ook Vittorio Colao, CEO van de Vodafone Group, riep op tot een ‘level playing field met online service providers’. “Ik denk dat gelijke behandeling op zijn plaats is, omdat de diensten dezelfde zijn.”

Facebook CEO Mark Zuckerberg toonde in zijn keynote begrip voor het standpunt van de operators. Hij gaf aan dat hij de wens van de operators voor minder regels ondersteunt, maar hij zei ook dat hij zich verzet tegen pogingen om bedrijven als Facebook meer regels op te leggen. “Als mensen argumenten gebruiken dat apps dezelfde regels zouden moeten hebben als operators, die fysieke torens bouwen, dan ben je mij kwijt,” zo gaf Zuckerberg aan.

Related Articles