
De districtsrechtbank in het Californische San Jose heeft bepaald dat Apple meer gegevens over omzet, afzet en winst(marges) van zijn producten moet publiceren. Apple beschouwt deze gegevens als concurrentiegevoelig. Rechter Lucy Koh stelt volgens Automatisering Gids dat Apple niet heeft kunnen bewijzen dat openbaarmaking van de cijfers concurrentievoordeel oplevert voor zijn rivalen. Het besluit is niet definitief, dat kan pas na een oordeel van een Hof van Beroep.
Apple heeft bij de districtsrechtbank zijn eis tot schadevergoeding van Samsung vergroot. In augustus bepaalde rechter Koh na een uitspraak van de betrokken jury dat Samsung 1,05 miljard dollar schedevergoeding moest bepalen wegens diverse patentschendingen. Daar komt nu 535 miljoen dollar bovenop. In eerdere berichtgeving kwam naar voren dat Apple al mikt op een schadevergoeding tot drie miljard dollar.
Samsung is tegen de uitspraak van Koh in beroep gegaan en pleit nu zelfs voor een nieuwe rechtszaak. Volgens de producent was de juryvoorzitter niet onpartijdig vanwege een conflict tussen hem en HDD-producent Seagate. Samsung heeft een groot belang in Seagate.