Rechter zegt in tussenvonnis dat Google vijf patenten van Sonos schendt

Nieuws Algemeen Verenigde Staten 16 AUG 2021
Rechter zegt in tussenvonnis dat Google vijf patenten van Sonos schendt

Een federale rechter bij de Amerikaanse International Trade Commission (ITC) heeft een voorlopige beslissing genomen in de zaak waarin smart-speakerspecialist Sonos het opneemt tegen Google. De ITC oordeelt dat Google vijf Sonos-patenten heeft geschonden, meldt Engadget. De uitspraak valideert alle vijf claims. Hieruit volgt dat Google geen apparaten mag importeren die het intellectuele eigendom van Sonos schenden. Er moet nog een definitieve uitspraak komen voordat sancties kunnen worden opgelegd. Op 13 december is hierover een zitting gepland.

Sonos zegt tevreden te zijn met de beslissing. "We zijn verheugd dat de ITC de flagrante inbreuk van Google op de gepatenteerde uitvindingen van Sonos heeft bevestigd", reageerde Eddie Lazarus, Chief Legal Officer van Sonos. De uitspraak laat volgens hem zien hoe sterk en breed de patenten van Sonos zijn. Het bedrijf zegt zijn innovaties altijd te verdedigen tegen verduistering door big tech-monopolies.

Google verwierp de claims. "We gebruiken de technologie van Sonos niet en we concurreren op de kwaliteit van onze producten en de waarde van onze ideeën", aldus een Google-woordvoerder. "We zijn het niet eens met deze voorlopige beslissing en zullen onze zaak in het aankomende herzieningsproces blijven verdedigen."

Juridische actie en reactie

Sonos heeft in januari 2020 een rechtszaak wegens octrooi-inbreuk aangespannen tegen Google, omdat het bedrijf gepatenteerde technologie met betrekking tot Sonos-luidsprekers gebruikte zonder een juiste licentieovereenkomst. 

Sonos beweerde dat Google vijf van zijn luidsprekeroctrooien had geschonden en drong aan op een verbod op de verkoop van Google-speakers, smartphones en laptops in de VS, met financiële genoegdoening. Google reageerde met een tegenclaim dat Sonos juist zoek-, software-, netwerk- en audioverwerkingstechnologieën had gebruikt zonder de juiste licentiekosten te betalen. Sonos diende vervolgens in september 2020 een tweede rechtszaak in, waarin werd beweerd dat Google meer patenten had geschonden.

Gerelateerde artikelen