Ruim helft Nederlanders doet aan bingeviewen

Nieuws Video Nederland 24 AUG 2015
Ruim helft Nederlanders doet aan bingeviewen

Ruim de helft van de Nederlanders heeft in het afgelopen halfjaar wel eens aan bingeviewen gedaan. Het vaakst gebeurt het achter elkaar bekijken van meerdere afleveringen van een tv-serie via van de tv opgenomen content. Dat gebeurt echter wel steeds minder. Vooral bingeviewen via Video-on-Demand diensten zoals Netflix, HBO of NLZiet neemt toe, zo blijkt uit onderzoek van Telecompaper op basis van zijn Consumer Panel

55 procent van de Nederlanders heeft de afgelopen zes maanden meerdere afleveringen van een serie achter elkaar bekeken. Het meest populair blijft het bekijken van tv-series die zijn opgenomen van een tv-zender: 16 procent gaf bij de meting onder het Consumer Panel van juli 2015  aan op deze wijze te bingeviewen, gevolgd door 13 procent die series heeft gedownload of bekeken via (streaming) Video on Demand-diensten zoals HBO en Netflix.

Bingeviewen via VoD-diensten is ook sterk in opkomst. In vergelijking met de vorige meetperiode, zes maanden geleden, gaven bijna tweemaal zoveel mensen aan op deze wijze aan bingeviewen te doen: 13 procent versus zeven procent. Opgenomen tv-series kijken of series op dvd achter elkaar bekijken, daalt in populariteit. Bij tv-opnames drie procentpunten, bij series op dvd vier procentpunten naar acht procent.

4 op 10 Nederlanders doet niet aan bingeviewen

Het afgelopen half jaar heeft bijna de helft van de Nederlanders niet gebingeviewd (45%). Voor het merendeel gaat het hier om mensen die nog nooit meerdere afleveringen van een serie achter elkaar bekeken hebben.

Voor vier procent is het meer dan een half jaar geleden dat zij voor het laatste meerdere afleveringen van een tv-serie achter elkaar hebben gekeken. Het overige aandeel (41%) geeft tijdens de meting van juli 2015 aan nog nooit te hebben gebingeviewd.

Vrouwen bingeviewen vaker via VoD

57 procent van de vrouwen heeft ooit wel eens gebingeviewd (dat kan dus ook eerder dan in de afgelopen zes maanden zijn geweest). Voor mannen ligt dit twee procentpunten hoger (59%).

Ook bingeviewen aan de hand van gedownloade tv-series is populairder onder de mannen. 15 procent van de mannen bekeek in het halfjaar tot juli 2015 op deze manier wel eens meerdere afleveringen achter elkaar versus een tiende van de vrouwen.

Zie ook achtergrond-artikel: Bingeviewen via VoD-services bijna verdubbeld in half jaar

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen