
"We zien op vele gebieden een snel groeiende verschuiving van traditionele kanalen naar online en social", zegt woordvoerder Eric Dekker.
"Bijvoorbeeld op het gebied van service waar het aantal telefoontjes naar de klantenservice in drie jaar tijd met 60 procent is afgenomen terwijl de service App My T-Mobile maandelijks drie miljoen keer wordt bezocht. Ook met ons forum waar alle mogelijke informatie direct voorhanden is, communiceren we anders met en staan we dichterbij de klant".
Op dit moment is T-Mobile in gesprek met de Ondernemingsraad (OR) over de plannen. Ontslagen werknemers kunnen beroep doen op het sociaal plan dat T-Mobile vorig jaar heeft afgesloten met de OR. T-Mobile Nederland telt zo'n 2,500 werknemers.
In 2011 onderging T-Mobile ook een reorganisatie. Toen gingen 150 banen verloren en vertrok in dat jaar ook CEO Bart Weijermars.