
De TV-reclamemarkt voor spot- en non-spotbestedingen is in 2020 uitgekomen op EUR 753 miljoen. Dat is een daling van 9 procent ten opzichte van 2019, toen de totale omzet op EUR 829 miljoen uitkwam. Dat blijkt uit het TV Jaarrapport 2020 van Screenforce.
De daling heeft vooral in het tweede kwartaal plaatsgevonden. Over de eerste helft van het jaar was de daling 22,8%. Hierna volgde een eerste herstel in het derde kwartaal (+0,5%) en een verdere groei in het vierde kwartaal (+5,3%). Noemenswaardig is de groei van de spotmarkt in het vierde kwartaal met maar liefst 8,5% ten opzichte van hetzelfde kwartaal in 2019.
Lineair (live) en uitgesteld bij elkaar keken Nederlanders 159 minuten per dag naar de programma’s van de TV-zenders. Dat is goed voor een stijging van 3 procent. Naast de TV-zenders bekeken Nederlanders per dag 46 minuten content van andere platforms. Dit zijn vooral de Video On Demand-platforms als Netflix, YouTube, Videoland, Disney+ en Amazon Prime. Deze vorm van kijken is met 31% sterk gegroeid ten tijde van de lockdown. Uit onderzoek van Telecompaper bleek onlangs dat videodiensten meer kijkers per abonnement hebben.