
Altice Europe heeft bekend gemaakt dat het EUR 668 miljoen van zijn Altice Corporate Financing-faciliteit zal terugbetalen en die faciliteit ook met twee jaar zal verlengen tot eind juni 2023 (tegenover juni 2021 nu), waarbij de coupon verlaagd wordt van 6,85 procent tot 6,625 procent. De ingreep maakt deel uit van het plan van het bedrijf om de schuld te herfinancieren en een eenvoudiger kapitaalstructuur op te zetten.
Na aflossing wordt de faciliteit verlaagd van EUR 1,728 miljard naar EUR 1,060 miljard. De transactie zal pro forma een jaarlijkse rentebesparing van in totaal EUR 48 miljoen opleveren. De gewogen gemiddelde kosten van schulden voor Altice Europe zijn gedaald van 5 procent eind december 2019 tot 4,8 procent nu.
De groep heeft tot dusver EUR 470 miljoen aan pro forma jaarlijkse rentebesparingen gerealiseerd in het kader van haar spaarplan van EUR 700 miljoen.