Apple kondigt iOS11, WatchOS 4 aan

Nieuws Algemeen Wereld 6 JUN 2017
Apple kondigt iOS11, WatchOS 4 aan

Apple heeft tijdens zijn Worldwide Developer Conference (WWDC) 2017 onder meer iOS 11 aangekondigd, de spraakgestuurde Homepod voor smart home-toepassingen en een een nieuwe iPad Pro met 10,5 inch-beeldscherm. Op OS-gebied kwam verder het nieuwe WatchOS 4 aan bod. 

In de nieuwe iOS-versie voor mobiele Apple-devices hebben de App Store en het Control Center een nieuwe interface gekregen. Ook zijn notificaties die op het lockscreen staan terug te lezen na het ontgrendelen. De nieuwe versie van het OS voor de Apple Watch biedt onder meer informatie op kaarten die afkomstig zijn van digitale assistent Siri. Op meer dan 375 miljoen actieve devices in 36 landen wordt elke maand een beroep gedaan op Siri, meldt Apple. 

Dankzij de nieuwste mogelijkheden op het gebied van machine learning en kunstmatige intelligentie klinken de nieuwe mannen- en vrouwenstemmen natuurlijker en expressiever. Ze passen zelf de intonatie, toonhoogte, klemtoon en het tempo aan. Bovendien kunnen de stemmen Engelse woorden en zinsneden vertalen in het Chinees, Frans, Duits, Italiaans en Spaans.

Nieuw voor iOS-devices is augmented reality (AR). Een nieuw platform biedt ontwikkelaars de mogelijkheid om apps te bouwen waarmee gebruikers realtimebeelden kunnen aanvullen met virtuele content. Dankzij CoreML kunnen ontwikkelaars zelflerende apps maken die steeds slimmer worden en een voorspellend vermogen hebben. Andere functies zijn onder meer: vrienden betalen via Apple Pay, ‘Niet storen’ in de auto zodat gebruikers hun aandacht bij het verkeer houden. OS 11 is vanaf vandaag als preview beschikbaar voor ontwikkelaars. Voor alle iPhone- en iPad-gebruikers is deze nieuwe versie in het najaar beschikbaar als gratis software-update.

Apple gaf ook de App Store een overhaul. App Store biedt originele verhalen en artikelen, die dagelijks worden bijgewerkt op het nieuwe tabblad Vandaag, plus de nieuwe tabbladen Games en Apps. Sinds de introductie van de App Store in 2008 zijn inmiddels ruim 180 miljard apps gedownload en heeft Apple meer dan USD 70 miljard aan ontwikkelaars uitbetaald. De vernieuwde App Store maakt deel uit van iOS 11.

HomePod

Apple presenteerde tevens een speaker met Siri-integratie. De slimme speaker maakt volgens Apple gebruikt van spatial awareness, waarbij de speaker informatie over zijn omgeving verzamelt en daar de muziek op aanpast. HomePod werkt bovendien samen met Apple's smart home-platform HomeKit. Via spraakcommando's kan de Apple HomePod worden aangestuurd en daarmee gaat het apparaat direct de concurrentie aan met Google Home en Amazon Echo. 

Apple brengt HomePod later dit jaar uit in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië. Daarna zullen andere landen volgen, al is onbekend welke dat zullen zijn. De Apple HomePod krijgt een prijskaartje mee van 349 dollar. 

Gerelateerde artikelen