Canalys: Apple Watch 12 miljoen keer verscheept in 2015

Nieuws Mobiel Wereld 8 FEB 2016
Canalys: Apple Watch 12 miljoen keer verscheept in 2015
Apple heeft over heel 2015 iets meer dan twaalf miljoen exemplaren van de Apple Watch verscheept, zo meldt Canalys. Volgens de onderzoekers had Apple daarmee vorig jaar twee derde van de smartwatch-markt in handen. Met name in het vierde kwartaal van 2015 zouden er veel exemplaren van de Apple Watch zijn verscheept, namelijk vijf miljoen stuks.

Volgens Canalys wist ook Samsung in het vierde kwartaal meer smartwatches te verschepen en staat het daarmee weer op de tweede plek. Dit zou voornamelijk te danken zijn aan het verbeterde ontwerp van de Gear S2. Pebble staat op de derde plek wat betreft het aantal verscheepte smartwatches, gevolgd door Huawei.

Het aantal verscheepte, simpelere wearables (zoals fitness bands) kwam in 2015 uit op meer dan 37 miljoen exemplaren. In dit segment is Fitbit marktleider, gevolgd door Xiaomi met twaalf miljoen verscheepte exemplaren van de Mi Band. Ook in dit segment waren de verkopen in het vierde kwartaal relatief hoog.

Juniper Research meldde vorige maand dat Apple in 2015 met de Apple Watch een marktaandeel van 52 procent in handen had, zonder concrete aantallen te noemen. 

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen