NLkabel wordt NLConnect; open voor telecom en media

News Broadband Netherlands 26 JAN 2017
NLkabel wordt NLConnect; open voor telecom en media
NLkabel, de vereniging van kabelbedrijven, verandert haar naam in NLConnect. Onder de nieuwe naam kiest de vereniging voor een techniekneutrale insteek. Kabel is dan ook niet langer de gemene deler van de leden. Zo hebben veel kleinere kabelbedrijven hun kabelnetwerken de afgelopen jaren vervangen door glasvezel (FttH) en bieden sommige bedrijven internet, telefonie- en televisiediensten via coöperatieve glasvezelnetwerken. Andere bedrijven faciliteren ook draadloze netwerken.

NLConnect blijft haar leden vertegenwoordigen op het gebied van tv-distributie en wet- en regelgeving rondom onder meer telecom-, media- en auteursrecht. De organisatie wil zich daarnaast gaan openstellen voor alle aanbieders van elektronische communicatiediensten zoals omroepdistributeurs en internetproviders en werkt daartoe de komende tijd een strategisch plan uit.

NLConnect spreekt de ambitie uit om de voorsprong die Nederland heeft op gebieden als telecom en media verder uit te bouwen door te investeren in connectiviteit: ‘steeds snellere vaste en draadloze netwerken, maar ook gebruiksvriendelijke mediadiensten om de kijker en luisteraar op de meest gebruiksvriendelijke wijze te voorzien van de beste content.’

Gerelateerde artikelen